RESİM ÇALIŞTAYI

 

Enstitümüz ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ortaklaşa organize ettiği, Elmalı Belediyesi’nin himayelerinde 1. Elmalı İzlenimleri Resim Çalıştayı 11-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya’nın Elmalı ilçesinde gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz katılmış ve çok sayıda eser üretmişlerdir. Bu çalışmalardan oluşan sergi Elmalı Kaymakamı Sayın Gürbüz Saltaş’ın katılımıyla açılmıştır.

0

Misyon

Enstitümüz, çağdaş estetik anlayış doğrultusunda yaratıcı kişiliğe sahip sanatsal, kültürel ve bilimsel gelişimlere açık, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, yaşam boyu öğrenme ilkesini benimseyen, eleştirel düşünme ve yaratıcılık becerileri gelişmiş, sanatsal araştırma ve uygulamada yetkin, ulusal ve uluslararası kültür ve sanat konularında fikir sahibi, sanatın uygulama ve kuramsal boyutları konularında yetkin bireyleri lisansüstü eğitim programları aracılığıyla yetiştirmektir.

Vizyon

Enstitümüz vizyonu öğrenci merkezli eğitim anlayışı, yeniliklere ve gelişmeye açık program felsefesi ve dinamik kadrosuyla öğrencinin potansiyelini en üst noktaya taşıyan, ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilen, bulunduğu Antalya kentinin tarihsel, sanatsal ve kültürel derinliklerini yorumlayarak yüksek sanat eğitimi bağlamında model bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü
Akdeniz Üniversitesi Enstitüler Binası B – Blok Kat:3 Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Konyaaltı Antalya / TÜRKİYE
Tel: +90 242 226 01 30 Öğrenci işleri dahili:1456-1457
Tel: