Heykel ASD - Yüksek Lisans


Akademik Personel


Yüksek Lisans

 

2020/2021 öğretim yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü nde başlayan, Lisansüstü programındaki eğitim ve öğretimi sürmektedir.
Heykel bölümü Heykel Anasanat Dalı heykel eğitim ve öğretimini; Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik programlarından oluşan bir bütün olarak değerlendirmektedir. Program, iç içe geçmiş tanıma, deneme, araştırma ve özgünleşme süreçlerini kapsar. Alanında donanımlı; belirli düzeyde bilgi birikimine sahip, kendini ifade edebilen ve eserleriyle çağı yakalayan yaratıcı bireyler kazandırmayı hedeflemiştir.

Heykel Anasanat Dalı eğitim ve öğretim programı, Türkiye de ve Dünya da bu dalda eğitim yapan üniversitelerin lisans ve lisansüstü programları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Lisansüstü eğitimi; Yüksek Lisans ta öğrencilerin kendi çalışmalarını destekleyen teorik araştırma ve sergiledikleri yapıtların fotoğraflarını içeren Yüksek Lisans Tezi ile, Sanatta Yeterlik te ise öğrencilerin özgün yapıtlarından oluşan kişisel sergi açmalarının yanı sıra üretim süreçlerini anlatan ve sergiyi belgeleyen bir rapor ile tamamlanır.

Eklenme tarihi :2.10.2022 16:08:30
Son güncelleme : 20.07.2023 00:36:07